Logo szkoleń Microsoft Office Microsoft Office Microsoft Visio

Szkolenie Microsoft Visio

Jeżeli masz do czynienia z wizualizacją tego co się dzieje w firmie, to program Microsoft Visio jest właśnie dla Ciebie! Za jego pomocą możesz tworzyć diagramy organizacyjne lub opis procesów biznesowych, możesz także wykorzystać program Visio do mind-mappingu lub tworzenia harmonogramów i diagramów work-flow.

Zakres szkolenia

Program szkolenia Microsoft Visio

Najbliższe Terminy

Szkolenie trwa 1 dzień

Data Miejsce Cena netto
13 Listopada - 13 Listopada 2019 Warszawa 550 zł Zapisz się

Program Szkolenia

Wprowadzenie

Praca z wzorcami schematów i diagramów. Praca z zestawami kształtów - wyszukiwanie formantów, praca z wieloma zestawami jednocześnie, tworzenie spersonalizowanych zestawów kształtów. Swobodne poruszanie się po stronach ze schematami. Praca z wieloma schematami jednocześnie, kopiowanie i przenoszenie schematów i ich fragmentów. Formatowanie obszaru roboczego, skalowanie rysunków, definiowanie miar. Drukowanie schematów i diagramów - skalowanie przygotowanych schematów i diagramów, druk wielkoformatowy przy wykorzystaniu drukarek formatu A4.

Tworzenie diagramów i schematów

Umieszczanie kształtów na arkuszu, automatyczne rozmieszczanie na stronie wykorzystywanych kształtów, trasowanie. Dodawanie, usuwanie i reorganizowanie stron, umieszczanie i wykorzystanie stron w tle. Łączenie kształtów, dodawanie punktów łączenia, przyklejanie połączeń do kształtów. Dodawanie tekstu, formatowanie tekstu, zmiana pozycji tekstu względem kształtów, formatowanie nagłówka i stopki.

Mind mapping

Wprowadzenie do technik mind mappingu, podstawy teoretyczne. Wykorzystanie technik mind mappingu w codziennej pracy, mind mapping sposobem na szybkie i przejrzyste zapisywanie pomysłów i informacji. Narzędzia do mind mappingu w Visio.

Diagramy informatyczne

Metody tworzenia diagramów informatycznych. Przedstawienie różnych rodzajów diagramów informatycznych - projekty baz danych, mapy witryn internetowych, diagram sieci komputerowej. Narzędzia do tworzenia diagramów informatycznych w Visio.

Propozycje wykorzystania Visio w firmie

Tworzenie wzorców dokumentów, takich jak ankiety lub formularze. Tworzenie diagramów procesów biznesowych dla celów decyzyjnych. Tworzenie i edycja kalendarzy, importowanie kalendarzy z programu Outlook. Nadzorowanie projektów za pomocą diagramu Gantta.

Zaawansowane funkcje Visio

Wykorzystanie mechanizmu makr - nagrywanie makr, przypisywanie skrótów klawiszowych, makra lokalne i globalne, uruchamianie makr w dokumentach. Importowanie danych z baz danych Microsoft Access oraz arkuszy kalkulacyjnych Microsoft Excel. Eksportowanie diagramów do pozostałych aplikacji pakietu Microsoft Office. Wykorzystanie diagramów i schematów Visio na witrynach internetowych. Kształty własne - tworzenie kształtów niestandardowych za pomocą narzędzi graficznych lub mechanizmu importowania.

Materiały Szkoleniowe

Materiały do szkolenia Microsoft Visio

Podczas szkolenia otrzymasz bogaty komplet materiałów składających się ze skryptu, dokładnych opisów ćwiczeń 'krok-po-kroku', notes, długopis, podkładkę pod myszkę.

Masz pytanie?

Jeśli coś jest niejasne, lub masz dodatkowe pytania skontaktuj się z nami. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

+48 58 661 01 91 openmind@openmind.pl